Ψυχική υγεία και νέοι

Τη Δευτερα 1 Απριλίου πραγματοποιήθηκε Ημερίδα με θέμα "Η Ψυχική υγεία και οι νέοι" στο αμφιθέατρο της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σερρών για τους μαθητές της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών.  Στην πολύ ενδιαφέρουσα ημερίδα το 3ο Γυμνάσιο συμμετείχε με τους μαθητές και τις μαθήτριες του Γ3 τμήματος της Γ Γυμνασίου με τη συνοδεία των υπεύθυνων  καθηγητριών κ.Ζέττα Βασιλικής και Θεοδωρίδου Μαρίας.

Εξαιρετικοί εισηγητές και εισηγήτριες ανέλυσαν το θέμα της ψυχικής υγείας των νέων και τα προβλήματα που υπάρχουν εντονότερα στην εποχή μας. Ιδιαίτερο ενδιαφερον προκάλεσε η παρουσίαση της εικονικής επιχείρησης των μαθητών του Πειραματικού Λυκειου του Πανεπιστημιου Μακεδονίας για τα άτομα με άνοια. Την Ημερίδα χαιρέτησαν ο Διευθυντής Δ/θμιας Εκπ/σης Σερρών κ. Κ. Τενεκετζής, η Πρόεδρος του ΣΟΨΨΥ Σερρών κ.Νομίδου και η Υπεύθυνη σχολικών δραστηριοτήτων κ. Ευθυμιάδου Σοφία.

φωτο==https://photos.app.goo.gl/jFwaAFBcYkYWVjFL9