Εκπαιδευτική επίσκεψη στην Καβάλα

Την Τρίτη 21 Μαΐου πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη της παιδαγωγικής ομάδας του προγράμματος Αγωγής Υγείας που εκπονήθηκε στο σχολείο μας  στη διάρκεια της σχολικής χρονιάς με θέμα την "'Εμφυλη Ψηφιακή Παρενόχληση των νέων". Η εκπαιδευτική επίσκεψη αποτέλεσε ένα βραβείο για τους μαθητές και τις μαθήτριες της παιδαγωγικής ομάδας οι οποίοι διακρίθηκαν στην εκδήλωση παρουσίασης των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων που διοργάνωσε το Γραφείο Σχολ. δραστηριοτήτων της  Δ.Δ.Ε Σερρών και η υπεύθυνη του κ. Ευθυμιάδου Σοφία.  Η εκπαιδευτική επίσκεψη ήταν μια προσφορά του  Κέντρου Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας Π.Ε Σερρών «ΟΑΣΙΣ»   και σε αυτή συμμετείχαν οι παιδαγωγικές ομάδες του Γυμνασίου Λευκώνα και του ΕΠΑΛ Ν.Ζίχνης.Τους μαθητές και τις μαθήτριες συνόδευσαν οι καθηγητές και συντονιστές του σχολείου μας: Η φιλόλογος  κ. Σύλια Ζέττα και ο μαθηματικός κ. Πέτρος Στεφανής.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες περιηγήθηκαν στην παλιά πόλη της Καβάλας , επισκέφτηκαν το Βυζαντινό Φρούριο, όπου και ξεναγήθηκαν στους χώρους του και στη συνέχεια κατέβηκαν στο όμορφο λιμάνι της πόλης. ΦΩΤΟ==>>