Διδακτική Επίσκεψη σε Οινοποιείο και Ελαιοτριβείο

Στο πλαίσιο των μαθημάτων της τεχνολογίας η Β΄ Γυμνασίου του σχολείου μας πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στο Κτήμα Νίκου Λαζαρίδη και στο Ελαιοτριβείο Μαλέας στην πόλη της Δράμας.
Η διδακτική επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στη Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019 και η μετακίνηση των μαθητών έγινε με λεωφορεία. Αρχηγός της  εκδρομής ήταν η διευθύντρια του σχολείου κ. Αραπάκη Χρυσάνθη και συνοδοί οι καθηγητές Τζεβελέκης Κ., Παυλίδου Σ.,  Καμπουρίδης Κ., και Καλαρρύτου Μ.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου είχαν τη μοναδική ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους παραγωγής και εμφιάλωσης των προϊόντων και βιωματικά να μάθουν για τις δυνατότητες των βιομηχανικών μονάδων που επισκέφθηκαν. Επέστρεψαν ενθουσιασμένοι από τη μοναδική εμπειρία που αποκόμισαν.    ΦΩΤΟ=>>