Μαθητικοί Αγώνες Γυμνασίων 2019

Συμμετοχή του 3ου Γυμνασίου στους Μαθητικούς  Αθλητικούς  Αγώνες  Γυμνασίων

Στη διάρκεια του σχολικού έτους 2018-19  το 3ο Γυμνάσιο Σερρών  συμμετείχε στους σχολικούς μαθητικούς Αγώνες που διοργάνωσε το Τμήμα Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού  της ΔΔΕ Σερρών. Συγκεκριμένα μαθητές και μαθήτριες και των τριών τάξεων του σχολείου με την επίβλεψη του υπεύθυνου καθηγητή Φυσικής Αγωγής κ. Αγγελίδη Σταύρου συμμετείχαν  στα παρακάτω αθλήματα:

1.      Αγώνες Στίβου μαθητών Γυμνασίων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο Δημοτικό στάδιο Σερρών «Γεώργιος Τοπτσής» την  Πέμπτη 21/3/2019. Συμμετείχαν οι μαθητές: Χαραλαμπίδης Ερέν, Ζελίδης Στρ., Ζελίδου Ελ., Γκόγκα Χρ., Χριστοφορίδης Ν., Ψιλόπουλος Μάρ., Γεννίκης Π., Αλεξόπουλος Ν.,

2.      Αγώνες Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης  μαθητών Γυμνασίων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο κλειστό γυμναστήριο του 1ου Γυμνασίου Σερρών  την  Τετάρτη  3/4/2019.  Συμμετείχαν οι μαθητές: Αρτζόγλου Ιωάν., Γκιουζέλης Π., Νυχτοπάτης Αντ., Κουκουβέτσιος Ιωαν.

3.      Αγώνες Χειροσφαίρισης μαθητών Γυμνασίων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο ΔΑΚ της Κοιλάδας Αγ. Αναργύρων  την  Πέμπτη 18/4/2019. Συμμετείχαν οι μαθητές:  Αγγελίδης Γρ. , Αρβανιτίδης Χρ., Αρτζόγλου Ιωάν.,Χαραλαμπίδης Ερέν, Λιόλιος Κ., Μανδέλας Δ., Μπαχαρούδης Ελ., Περγάνης Ιωαν., Ραμαντάνογλου Αγγ., Σταμπουλής Μ. , Τριανταφύλλου Ν., Τσιμπίρης Αθ., Χριστοφορίδης Νικ., Ψιλόπουλος Μ..

4.      Αγώνες Καλαθοσφαίρισης μαθητών Γυμνασίων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο ΔΑΚ της Κοιλάδας Αγ. Αναργύρων  στις; 9/5/2019. Συμμετείχαν οι μαθητές: Αλεξόπουλος Π., Γρηγοριάδης Χρ., Λάτσιος Αν., Μελισσάς Οδ., Παρατσουκίδης Γ., Ραβάνης Κ., Ραμαντάνογλου Αγγ., Σαμαράς Αιδ., Σιάκκας Αθ.-Αγγ, Τσέλιος Θ..

5.       Αγώνες Ποδοσφαίρου μαθητών Γυμνασίων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο ΔΑΚ της Κοιλάδας Αγ. Αναργύρων  την  Πέμπτη 14/5/2019. Συμμετείχαν οι μαθητές:  Αλεξόπουλος Π., Αρτζόγλου Μ., Μεταξάς Γ., Πλατινάρης Β., Βλάχος Ν., Τσιώρτζης Θ., Αρτζόγλου Ιωαν., Μελικιάδης Ερ., Πιπερτζής Χρ., Ελιόγλου Π, Κατζέλης Σ., Κυριακίδης Ιωαν., Τσιμπίρης Αθ., Ραμαντάνογλου Αγγ..

6.      Αγώνες Πετοσφαίρισης μαθητών (κοριτσιών) Γυμνασίων, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο ΔΑΚ της Κοιλάδας Αγ. Αναργύρων  την Τρίτη 21/5/2019. Συμμετείχαν οι μαθήτριες: Γραμματοπούλου Μυρ., Ζιάκα Κωνστ., Ζελίδου Ελ., Ζιούλη Αικ., Καλογήρου Στ., Κατσικάρη Γ., Κελεσενλή Μ., Νενεγάκη Ελ., Πεχλιβανίδου Αικ., Σολάκη Ευθ., Τενεκετζή Στεργ.