Υπαίθρια Χριστουγεννιάτικη Αγορά

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Γυμνασίου Σερρών οργάνωσε το Σάββατο 21 Δεκεμβρίου 2019, χριστουγεννιάτικη υπαίθρια αγορά  (bazaar) με στόχο  τη συγκέντρωση χρημάτων για τη συντήρηση του ιστορικού κτηρίου του σχολείου μας.
      Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας στόλισαν με τις εικαστικές δημιουργίες τους, αλλά και τις μοναδικές Χριστουγεννιάτικες λιχουδιές που ετοίμασαν οι ίδιοι, οι γονείς αλλά και οι καθηγητές τους  ένα από τα σπιτάκια της Πολιτείας των Ευχών στον πεζόδρομο της Κων. Καραμανλή.
      Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος διδασκόντων του σχολείου συνέδραμαν στο έργο των παιδιών με την ενεργή παρουσία τους όλη την ημέρα. Πλήθος Σερραίων επισκέφτηκε την Υπαίθρια Αγορά των μαθητών του 3ου Γυμνασίου και με τις αγορές τους βοήθησαν να συγκεντρωθεί ένα πολύ σημαντικό ποσό για το σχολείο. Ιδιαίτερη τιμή αποτέλεσε η επίσκεψη του Δημάρχου της πόλης κ. Αλέξανδρου Χρυσάφη, της Προέδρου και της Δ/ντριας της ΚΕΔΗΣ. ΦΩΤΟ==>>