Αρωματικά φυτά

Το 3ο Γυμνάσιο Σερρών συμμετείχε την Τετάρτη 3 Απριλίου στην Εβδομάδα προβολής του Μουσείου Φυσικής Ιστορίας του Δήμου Σερρών, η οποία πραγματοποιήθηκε στο διάστημα  30 Μαρτίου -7 Απριλίου 2019.

Συγκεκριμένα οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου Βαγιάννα Αραπάκη και Μάριος Βέρρος παρουσίασαν την εικονική, μαθητική επιχείρηση που σχεδίασαν με θέμα τα αρωματικά φυτά και την επεξεργασία τους στην αίθουσα της ΚΕΔΗΣ, στο πλαίσιο της ομιλίας της Δρ. Μαλούπα Ελένης, γεωπόνου και Δ/ντριας του Ινστιτούτου Βελτίωσης και Φυτογενετικών πόρων του Υπουργείου Γεωργίας. Υπεύθυνος καθηγητής ο εκπαιδευτικός κ. Τζεβελέκης Κων/νος.

Οι μαθητές εντυπωσίασαν με την καινοτόμα παρουσίασή τους και απέσπασαν πολύ θετικά σχόλια από το κοινό.