« ΜΑΘΗΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ 2018 -19» 1ο βραβείο

Το  3ο Γυμνάσιο Σερρών κέρδισε το 1ο βραβείο με τη μαθητική επιχείρηση  Green Flow  ανάμεσα στα  Γυμνάσια  του νόμου Σερρών, στο πλαίσιο του 5ου Διαγωνισμού Μαθητικής Δημιουργίας «ΜΑΘΗΤΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΕΙΝ 2019» που πραγματοποιήθηκε στο Επιμελητήριο Σερρών την Τετάρτη 8 Μαϊου 2019!
     Μέσα σε κλίμα ενθουσιασμού & ευγενούς άμιλλας 500 Μαθητές Νηπιαγωγείων, Δημοτικών, Γυμνασίων & Λυκείων του Ν. Σερρών μαζί με τους καθηγητές και δασκάλους τους  παρουσίασαν τις εικονικές επιχειρήσεις που ανέπτυξαν καθώς και τα προϊόντα που δημιούργησαν μπροστά στο Επιμελητήριο και διεκδικήσαν τη διάκριση στον 5ο Διαγωνισμό Μαθητικής Δημιουργίας.
     Οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου του σχολείου μας  Αραπάκη Βαγιάννα και Βέρρος Μάριος αφού παρουσίασαν  με εξαιρετικό τρόπο την πρωτότυπη μαθητική επιχείρηση που σχεδίασαν υπό την επίβλεψη του καθηγητή τεχνολογίας κ. Τζεβελέκη Κωνσταντίνο, ενθουσίασαν το κοινό και την κριτική επιτροπή και απέσπασαν το 1ο βραβείο.