Γιορτή Αποφοίτων 2019

Την Τρίτη 28 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στο γυμναστήριο του σχολείου μας η γιορτή αποχαιρετισμού της Γ΄ Γυμνασίου.
 Στην αρχή παρουσιάστηκε σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες το καινοτόμο πρόγραμμα εικονικής επιχείρησης  που διακρίθηκε με το πρώτο βραβείο στο διαγωνισμό επιχειρηματικότητας «Μαθητών Επιχειρείν» από τους μαθήτριες Αραπάκη Βαγιάννα  και Βέρρο Μάριο της Γ΄ Γυμνασίου, μαζί με τον υπεύθυνο καθηγητή κ. Τσεβελέκη Κων/νο.
  Στη συνέχεια οι μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου παρουσίασαν μια εξαιρετική γιορτή αποχαιρετισμού,  την επιμέλεια της οποίας είχε η θεολόγος κ. Παυλίδου Σοφία. Με αναδρομές στα τρία χρόνια της γυμνασιακής τους ζωής και σε κλίμα συγκίνησης οι μαθήτριες Κούτλα Αναστασία, Κούκου Μιχαέλα και Πατσιατζή Μαριαλένα ευχαρίστησαν τη Διευθύντρια του σχολείου κα Αραπάκη Χρύσα και τον Υποδιευθυντή κ. Μαυρουδή Μωραΐτη προσφέροντας τους από μια ολάνθιστη ανθοδέσμη.
  Ιδιαίτερα συγκινητική ήταν η στιγμή αποχαιρετισμού του καθηγητή κ Γουδεντζίκη Αναστάσιου, ο οποίος συνταξιοδοτείται και ολοκληρώνει την εκπαιδευτική του θητεία. Στη συνέχεια οι μαθήτριες αφιέρωσαν σε όλους τους καθηγητές τους ένα τραγούδι, τους στίχους του οποίου συνέθεσαν οι μαθήτριες Βακάλου Μαγδαληνή και Κούτλα Αναστασία, ενώ τη μουσική επιμελήθηκε η μαθήτρια Αρναουτάκη Αναστασία.
  Στη συνέχεια αγόρια και κορίτσια της Γ΄ Γυμνασίου απέδωσαν σκηνές από παλιές ελληνικές ταινίες, χαρίζοντας το γέλιο σε όλους, ενώ η γιορτή ολοκληρώθηκε με χορούς παραδοσιακούς και σύγχρονους που χόρεψαν όλοι οι τελειόφοιτοι μαζί.
  Στη γιορτή συνέδραμαν ο μαθητής της Α΄ Γυμνασίου Γκιουζέλης Παναγιώτης και οι καθηγητές κ. Αγγελίδης Σταύρος και κα Ζέττα Σύλια. ΦΩΤΟ==>>