Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις

Γράφτηκε από τον/την Administrator. Posted in Ανακοινώσεις από τη Διεύθυνση

Την Τρίτη 12/12/2023  οι μαθητές του   Γ3 του σχολείου μας συμμετείχαν στη δράση " Στολίζω την πόλη μου" υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας κ Μυλωνά Ξανθούλας

Την Τετάρτη 20/12/2023 πραγματοποιήθηκε το Χριστουγεννιάτικο bazaar του σχολείου μας στην πλατεία εμπορίου με γλυκίσματα από το σύλλογο γονέων - καθηγητές  και ξύλινες κατασκευές από τον συνταξιούχο γυμναστή μας κ Αγγελίδη Σταύρο .

Πάντα δίπλα μας ο επιστάτης κ Κεδέρη Ηλίας.

Το bazaar υποστηρίχθηκε με θέρμη από τα παιδιά και τους καθηγητές- καθηγήτριες του σχολείου.

Το Σάββατο 23/12/2023 η θεατρική ομάδα του σχολείου μας συμμετείχε στην Χριστουγεννιάτικη γιορτή της Ι. Μητρόπολης Σερρών και Νιγρίτας που πραγματοποιήθηκε στο αμφιθέατρο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης.

Παρουσίασαν θεατρικά τη Σταχτομαζώχτρα του Παπαδιαμάντη!

Μια ποιοτική παράσταση με ευρηματικό σκηνοθετικά τρόπο από τις συναδέλφους κ. Γιάννα Καρυωτου και κ. Σοφία Ζαφειροπούλου

Σκηνική επιμέλεια κ. Ελένη Καφταντζή

Πάντα τεχνική υποστήριξη από το συνάδελφο της πληροφορικής κ. Σταύρο Μοσχολιό